Máte alergii? Bojujte s ní – dá se vyhrát

čističky vzduchu

Často samozřejmě rozhoduje roční období a to, zda je aktuálně sezona dané rostliny. To znamená, že kvete a je v plné síle. Prvním krokem k omezení problémů jsou vhodné léky, nejčastěji antihistaminika. Ty dokážou následky zmírňovat – a to nepříjemné svědění, zhoršené dýchání, ucpaný nos, nebo zarudlé oči a pálicí sliznice. To vše jsou příznaky toho, že je daný alergen v dosahu.

Eliminujte alergeny

Druhou možností je samozřejmě eliminovat to, že s alergenem přijdeme do styku. Ideální je eliminovat procházky do míst, kde je riziko největší. Vzhledem k tomu, že se však pyl dokáže v ovzduší velmi dobře šířit, bychom měli minimalizovat také větrání. Jedině tak se k nám do interiéru nedostane. Stejně tak je vhodné odnést z našeho dosahu všechno oblečení, ve kterém se pohybujeme venku. A vzhledem k tomu, že můžeme mít pilová zrníčka i na naší pokožce, či ve vlasech, je dobrým krokem pravidelné a častější mytí.

Samozřejmě s eliminací alergenů mohou souviset i tak oblíbené čističky vzduchu, které by měli mít své místo v bytě každého alergika. Nejenom, že odstraní z ovzduší prach, ale jsou schopny zachytávat i daná zrníčka prachu, a tak velmi účinně čistí vzduch, a tak napomáhají samotnému boji proti problémům, který pyl či jiné látky mohou způsobit. Samozřejmě není nutné mít doma za každou cenu stoprocentně sterilní prostředí, ale v případě sezony se alespoň snažit o tom, aby bylo co nejčistší s ohledem na daný alergen.

Doporučujeme průvodce čističek vzduchu.